Як уберегти дитину від застуди

До вашої уваги прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:
1. Найдієвіший засіб,
який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.
2.
Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.
3.
Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.
4.
Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря вдома, наприклад, вдень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок знизити опірність до хвороб.
5. Коли
виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.
6. Не допускайте,
щоб у дитини були мокрі ноги.
7.
Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.
8. Коли
вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.
Дайте йому самому
перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.